USA: Sędziowie czerpią wiedzę z Wikipedii. Wyniki badania

USA: Sędziowie czerpią wiedzę z Wikipedii. Wyniki badania

Kategoria:

Sędziowie częściej powołują się na precedensy, które opisano w Wikipedii. To oznacza, że przygotowując się do wydania wyroku, czytają artykuły napisane przez anonimowych internautów – ustalili amerykańscy naukowcy z Massachuetts. Ich zdaniem to furtka dla sprytnych prawników, którzy na początku postępowania mogą edytować teksty z Wikipedii tak, by dostosować je do swoich celów.

Nowe w kategorii ""

COLOROFANKA Pracownia Artystyczna

E-biznes

Ręcznie wykonane wyroby zyskują na uznaniu i są coraz bardziej dostrzegane wśród kupujących w sieci. Produkty powstają z bardzo dobrych…
Wczasy odchudzające

Medycyna i zdrowie

Urlop na łonie natury, w pięknym i zacisznym miejscu to marzenie niejednego z nas. Wśród wielu ofert noclegowych warto zwrócić…
Noclegi w pałacu

Restauracje i gastronomia

Oferta noclegowa w borach tucholskich jest bogata w miejsca typu apartamenty czy domki w lesie. Nieoczywistym wyborem zdaje się być…

Aktualności

Oszczędności w popularnym dyskoncie. Sklepy mają zużywać mniej energii

Sieć Biedronka wprowadza nowe standardy dotyczące zużycia energii elektrycznej. Wśród wytycznych, które trafiły do kierowników sklepów, są m.in. wyłączanie oświetlenia…

Inflacja w Polsce, prognoza. Raport NBP

W 2023 r. inflacja wyniesie 11,9 proc., w 2024 r. – 5,7 proc. a w 2025 r. – 3,5 proc.…

Zwolnienie ze składek. ZUS podał, kiedy zapadną pierwsze decyzje

Od początku kwietnia przedsiębiorcy złożyli ponad 542 tysiące wniosków w sprawie zwolnienia ze składek ZUS. Na decyzje w tej sprawie…

Kobieta to „producent jajeczek”, mężczyzna – „producent nasienia”. Nowy pomysł naukowców

Już nie kobieta czy mężczyzna, tylko producent jajeczek, producent spermy albo osobnik YX/XX. Naukowcy z USA i Kanady w ramach…

USA: Sędziowie czerpią wiedzę z Wikipedii. Wyniki badania

Sędziowie częściej powołują się na precedensy, które opisano w Wikipedii. To oznacza, że przygotowując się do wydania wyroku, czytają artykuły…

Jawność wynagrodzeń w firmach i neutralne płciowo kryteria. Parlament Europejski zmienia przepisy

Parlament Europejski chce, by pracownicy mieli dostęp do informacji o wynagrodzeniach w swojej firmie. Nowe przepisy mają ułatwić identyfikację różnic…